Top pracovisko na Slovensku

Zdravie v dobrých rukách

Novinky

13. 8. 2018

Rozhovor na tému "Leto a srdce"

Ako vplývajú letné počasie a horúčavy na naše srdce? Ktorá veková skupina obyvateľov je najohrozenejšia? Aké by mali byť opatrenia v horúčavách?
Na tieto i mnohé iné otázky odpovedala pre Západoslovenskú TV primárka Ambulantného oddelenia NÚSCH, a.s., MUDr. Ivana Šoóšová, PhD., FESC.

Detail novinky...

6. 8. 2018

NÚSCH, a.s., v TV JOJ a TV Markíza

Cestujete na dovolenku autom či lietadlom? Dajte si pozor na žily. Čas letného ničnerobenia a radosti z dovolenky, môže prekaziť nepríjemná žilová trombóza.
O tejto téme porozprávali v TV JOJ a TV Markíza odborníci z NÚSCH, a.s.

Detail novinky...

25. 7. 2018

Aneuryzma brušnej aorty

Aneuryzma brušnej aorty je ochorenie, ktoré postihuje viac mužov ako ženy, a to vo veku 60 a viac rokov. Ide o multifaktoriálne ochorenie, čo znamená, že na neho vplýva viac faktorov. Niektoré sú vrodené, iné získané. Ak ste fajčiar, a to aj v prípade, že ste s touto neresťou skončili, majte sa na pozore a preventívne navštívte lekára. Vyšetrenie je bezbolestné.

Detail novinky...

9. 7. 2018

Prvý slovenský pacient s umelým srdcom je už aj po transplantácii srdca

Národný ústav srdcových a cievnych chorôb, a.s., ako prvé pracovisko odštartovalo „Program SynCardia TAH - Total Artificial Heart.“ Implantáciu umelého srdca podstúpil 47-ročný Jozef z Topoľčian ešte 1. novembra 2017 v NÚSCH, a.s. V súčasnosti je už aj po transplantácii srdca, doma a cíti sa dobre.

Detail novinky...

9. 7. 2018

9. júl 1968 - prvá transplantácia srdca v bývalom Československu

Prvú transplantáciu srdca v bývalom Československu, ale zároveň aj v strednej a východnej Európe, uskutočnil lekársky tím pod vedením Prof. MUDr. Karola Šišku, DrSc. a doc. MUDr. Ladislava Kuželu, DrSc. pred 50 rokmi 9. júla 1968 na II. chirurgickej klinike Lekárskej fakulty Univerzity Komenského na Partizánskej ulici v Bratislave.
Považuje sa za prvú napriek tomu, že pacientka po operácii zomrela na následky iných ochorení. Bola to v poradí 24. transplantácia srdca na svete.

Detail novinky...

3. 7. 2018

5. ročník humanitárnej misie v Keni

 V dňoch 10. - 17. júna 2018 sa uskutočnil 5. ročník humanitárnej misie v nemocnici The Mater Hospital v hlavnom meste Kene - Nairobi. Projektu sa tento rok zúčastnili lekári a sestry Detského kardiocentra NÚSCH, a.s., v Bratislave. Tím viedol detský kardiochirurg MUDr. Rudolf Poruban z FN Motol. Lekári a sestry spolu s miestnym personálom zrealizovali 9 operácií detí s vrodenými chybami srdca a poskytli im pooperačnú starostlivosť.

Detail novinky...

2. 7. 2018

TOP inovácie v zdravotníctve

Podporte NÚSCH, a.s., v ankete Zdravotníckych novín - TOP inovácie v zdravotníctve. Svoj hlas môžete dať tímu odborníkov za UNIKÁTNY OPERAČNÝ ZÁKROK S UMELÝM SRDCOM. ❤️ Hlasovať je môžné do 13.07.2018.

https://topinovacie.hnonline.sk/kategoria/38

 

 

Detail novinky...

25. 6. 2018

relácia RTVS "Moja diagnóza"

Reportáž  „Skrotenie“ zblázneného vysokého tlaku v relácii RTVS (STV2) "Moja diagnóza." Nakrúcanie v NÚSCH, a.s., s našimi odborníkmi.

Detail novinky...

22. 6. 2018

Memorandum o spolupráci

Memorandum o spolupráci národných ústavov v piatok 22. júna 2018 podpísali generálni riaditelia Národného ústavu srdcových a cievnych chorôb Ing. Mongi Msolly, MBA, Národného ústavu detských chorôb doc. MUDr. Ladislav Kužela, CSc. a Národného onkologického ústavu Ing. Tomáš Alscher, MPH.

Detail novinky...

11. 6. 2018

Nový unikátny angiokardiograf v DKC

Detské kardiocentrum (DKC) Národného ústavu srdcových a cievnych chorôb, a.s., má ako prvé zariadenie na Slovensku k dispozícii špičkový pediatrický „Dvojrovinový angiokardiograf.“ Je súčasťou Oddelenia funkčného vyšetrovania DKC. Ide o jediné takéto pracovisko na Slovensku a o unikátnu novinku v prístrojovom vybavení DKC.

Detail novinky...

  • ISO 9001
  • ISO 140001
  • HACCP
  • ISO 45001
NÚSCH, a.s., spĺňa požiadavky noriem ISO 9001, ISO 14001, HACCP, ISO 45001, ESH a je držiteľom certifikátov preukazujúcich súlad s uvedenými normami.
Späť na začiatok