Top pracovisko na Slovensku

Zdravie v dobrých rukách

Novinky

30. 8. 2018

Nová mobilná aplikácia

Mobilná aplikácia Záleží na každej minúte môže pacientom doslova zachrániť život. Používajú ju záchranári a lekári, aj v NÚSCH, a.s., aby ušetrili čo najviac času pri záchrane pacienta.

Detail novinky...

21. 8. 2018

NÚSCH, a.s., v TV JOJ

Témou Ranných novín TV JOJ dňa 21. augusta 2018 bolo leto, horúčavy, krvný tlak, srdce... Na otázky odpovedala primárka Ambulantného oddelenia NÚSCH, a.s., MUDr. Ivana Šoóšová, PhD., FECS.

Detail novinky...

15. 8. 2018

NÚSCH, a.s., v Teleráne TV Markíza

14. augusta 2018 bola hoťom v Teleráne TV Markíza kardiologička NÚSCH, a.s., MUDr. Stanislava Remišová. Diváci sa dozvedeli, ako sa správne starať o svoje srdce počas horúčav, či ako sa ochrániť pred vysokými teplotami.

Detail novinky...

13. 8. 2018

Rozhovor na tému "Leto a srdce"

Ako vplývajú letné počasie a horúčavy na naše srdce? Ktorá veková skupina obyvateľov je najohrozenejšia? Aké by mali byť opatrenia v horúčavách?
Na tieto i mnohé iné otázky odpovedala pre Západoslovenskú TV primárka Ambulantného oddelenia NÚSCH, a.s., MUDr. Ivana Šoóšová, PhD., FESC.

Detail novinky...

6. 8. 2018

NÚSCH, a.s., v TV JOJ a TV Markíza

Cestujete na dovolenku autom či lietadlom? Dajte si pozor na žily. Čas letného ničnerobenia a radosti z dovolenky, môže prekaziť nepríjemná žilová trombóza.
O tejto téme porozprávali v TV JOJ a TV Markíza odborníci z NÚSCH, a.s.

Detail novinky...

25. 7. 2018

Aneuryzma brušnej aorty

Aneuryzma brušnej aorty je ochorenie, ktoré postihuje viac mužov ako ženy, a to vo veku 60 a viac rokov. Ide o multifaktoriálne ochorenie, čo znamená, že na neho vplýva viac faktorov. Niektoré sú vrodené, iné získané. Ak ste fajčiar, a to aj v prípade, že ste s touto neresťou skončili, majte sa na pozore a preventívne navštívte lekára. Vyšetrenie je bezbolestné.

Detail novinky...

9. 7. 2018

Prvý slovenský pacient s umelým srdcom je už aj po transplantácii srdca

Národný ústav srdcových a cievnych chorôb, a.s., ako prvé pracovisko odštartovalo „Program SynCardia TAH - Total Artificial Heart.“ Implantáciu umelého srdca podstúpil 47-ročný Jozef z Topoľčian ešte 1. novembra 2017 v NÚSCH, a.s. V súčasnosti je už aj po transplantácii srdca, doma a cíti sa dobre.

Detail novinky...

9. 7. 2018

9. júl 1968 - prvá transplantácia srdca v bývalom Československu

Prvú transplantáciu srdca v bývalom Československu, ale zároveň aj v strednej a východnej Európe, uskutočnil lekársky tím pod vedením Prof. MUDr. Karola Šišku, DrSc. a doc. MUDr. Ladislava Kuželu, DrSc. pred 50 rokmi 9. júla 1968 na II. chirurgickej klinike Lekárskej fakulty Univerzity Komenského na Partizánskej ulici v Bratislave.
Považuje sa za prvú napriek tomu, že pacientka po operácii zomrela na následky iných ochorení. Bola to v poradí 24. transplantácia srdca na svete.

Detail novinky...

3. 7. 2018

5. ročník humanitárnej misie v Keni

 V dňoch 10. - 17. júna 2018 sa uskutočnil 5. ročník humanitárnej misie v nemocnici The Mater Hospital v hlavnom meste Kene - Nairobi. Projektu sa tento rok zúčastnili lekári a sestry Detského kardiocentra NÚSCH, a.s., v Bratislave. Tím viedol detský kardiochirurg MUDr. Rudolf Poruban z FN Motol. Lekári a sestry spolu s miestnym personálom zrealizovali 9 operácií detí s vrodenými chybami srdca a poskytli im pooperačnú starostlivosť.

Detail novinky...

2. 7. 2018

TOP inovácie v zdravotníctve

Podporte NÚSCH, a.s., v ankete Zdravotníckych novín - TOP inovácie v zdravotníctve. Svoj hlas môžete dať tímu odborníkov za UNIKÁTNY OPERAČNÝ ZÁKROK S UMELÝM SRDCOM. ❤️ Hlasovať je môžné do 13.07.2018.

https://topinovacie.hnonline.sk/kategoria/38

 

 

Detail novinky...

  • ISO 9001
  • ISO 140001
  • HACCP
  • ISO 45001
NÚSCH, a.s., spĺňa požiadavky noriem ISO 9001, ISO 14001, HACCP, ISO 45001, ESH a je držiteľom certifikátov preukazujúcich súlad s uvedenými normami.
Späť na začiatok