Top pracovisko na Slovensku

Zdravie v dobrých rukách

Lekári z Detského kardiocentra získali 3. miesto vo varení rybacej polievky

13. 6. 2011

Kolegovia z nášho pracoviska Detského kardiocentra (DKC) opäť nesklamali. Navarili vynikajúcu rybaciu polievku, za čo si vyslúžili 3. miesto na medzinárodnej súťaži vo varení rybacej polievky, ktorá sa uskutočnila v sobotu 11. júna 2011 na Hviezdoslavovom a Rybnom námestí v Bratislave.

Tím za DKC viedla - ako každý rok - kardiologička MUDr. Viera Illíková, ktorá pri vyhlásení výsledkov poďakovala všetkým návštevníkom, ktorí na podujatie prišli a svojim hlasom podporili práve zástupcov DKC.

Variť sa začalo o 12.00 hod., pričom samotná ochutnávka bola naplánovaná na 17.30 hod.. Tím DKC varí tú istú polievku už roky, recept na ňu je originálny, a preto tajný. Všetko má svoju postupnosť, ktorá musí byť dodržaná. Tajnú receptúru nepoznajú ani samotní vodníci, ktorí si na polievke vždy pochutnajú. Ani nie za hodinu bol 50-litrový kotol rybacej polievky zjedený, nezostala ani kvapka!

Kolegov z pracoviska DKC prišiel podporiť aj generálny riaditeľ Národného ústavu srdcových a cievnych chorôb, a.s. (NÚSCH) Ing. Mongi Msolly, MBA, námestník pre pracovisko DKC a primár Kardiologického oddelenia DKC MUDr. Marián Hrebík, MPH, správkyňa Nadácie DKC PhDr. Mária Kadlečíková a ďalší hostia a návštevníci.

Medzinárodná súťaž vo varení dunajskej rybacej polieky je každoročne súčasťou Medzinárodného festivalu vodníkov. V sobotu bolo vodnícke "brekeke" počuť v bratislavských uliciach Starého mesta  takmer celý deň. Ale nielen to. Vodníkov mohli návštevníci podujatia aj vidieť a odfotiť sa s nimi. Termín podujatia sa viaže k Medardovi, keďže vraj Medardova kvapka 40 dní kvapká. V tom čase vodníci vychádzajú z Dunaja a nemusia si do čižiem nalievať vodu, aby nevyschli, lebo stále prší.

Ďakujeme týmto všetkým návštevníkom, ktorí prišli a dali nám svoj hlas a tešíme sa na podporu budúci rok!

Autori fotografií: Tibor Ácel a Ladislav Horský

  • ISO 9001
  • ISO 140001
  • HACCP
  • ISO 45001
NÚSCH, a.s., spĺňa požiadavky noriem ISO 9001, ISO 14001, HACCP, ISO 45001, ESH a je držiteľom certifikátov preukazujúcich súlad s uvedenými normami.
Späť na začiatok